Máte otázku? Informujte sa v našej poradni.

 

Zopár faktov o difúzne otvorenej a difúzne uzatvorenej stavbe

 

Vlhký vzduch, ktorý preniká do Vášho domu ho môže vážne poškodiť. Hovoríme o kondenzovaní vodnej pary, ktorá následne znižuje kvalitu stavebných materiálov a spôsobuje plesne, ktoré sú pre človeka veľmi škodlivé. Na tento problém sa v stavebníctve využívajú dve riešenia, ktoré pracujú na rozdielnych fyzikálnych princípoch. Jeden spôsob je zobránenie prieniku vlhkosti do stavby, alebo zabezpečíme, aby sa nahromadená vlhkosť v dome nekondenzovala.

 

Difúzne uzatvorená stavba

Táto metóda zabraňuje vstupu vlhkosti do konštrukcie objektu pomocou parotesnej fólie. Ak by vlhký vzduch prenikol do konštrukcie domu až do miest, kde je chladnejšie ako v okolitých priestoroch, vlhký vzduch by kondenzoval a vyzrážaná para v podobe vody, by mohla mať vážne následky pre Váš drevodom. Difúzna clona (teda parotesná fólia) sa umiestňuje za vnútornú podhľadovú vrstvu a vďaka jej použitiu ostáva konštrukcia drevodomu suchá.

 

Difúzne otvorená stavba

V posledných rokoch je zvýšený dopyt na stavby, či už z dreva, alebo klasickej tehlovej stavby, ktoré zabezpečia zdravý vzduch vo Vašej domácnosti. Avšak ako sa hovorí, drevodom musí dýchať, tak toto tvrdenie nie je celkom presné, nakoľko stena drevodomu musí byť vzduchotesná, preto sa pri difúzne otvorenej stavbe využíva takzvaná parobrzda, ktorá kontrolovane odvádza vlhký vzduch z obvodových vrstiev drevodomu. Tento systém vysporiadania sa s vodnou parou však nie je zatiaľ veľmi rozšírený a teda aj niektorí stavbári s ním nemajú dostatok skúseností.

 

Krajiny s teplejšou klímou, kde rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou nie je až taký veľký, nemusia dbať na túto problematiku, ale v našej krajine môže byť rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou aj 40° C. Z toho dôvodu je potrebné sa touto problematikou zaoberať a zvoliť stavebnú firmu, ktorá ma so spomínanými technológiami skúsenosti, aby Vaša stavba poslúžila čo najdlhšie.

 

Čo je drevodom?

Drevo – stavebný materiál pre ďalšie generácie

Drevodom

Čo očakávate od svojho rodinného montovaného domu? Každý z Vás má vlastné požiadavky – estetické, zamerané na komfort a zdravie. Stavebné náklady nesmú presiahnuť stanovený rozpočet, náklady na energie a bývanie by mali byť čo možno najnižšie. A to všetko s minimálnou záťažou na životné prostredie.

Vďaka našim moderným dreveným konštrukciám môžu byť všetky Vaše želania splnené. Tvorivo naplánované a odborne vykonané, preukázalo drevo v šetrení a úspore energií tie najlepšie vlastnosti. Pri veľmi nízkom tepelnom dopyte vyžarujú drevodomy teplo a pohodu. Súčasne funguje ako obnoviteľný zdroj a extrahuje z ovzdušia CO2, čim šetrí naše životné prostredie.

 

 

 

Drevo- najlepší stavebný materiál na svete.

DrevostavbaVedecké štúdie preukázali, že čo sa týka dĺžky životnosti nezaostávajú profesionálne postavené drevené stavby v ničom za kamennými stavbami. Všetky architektonické štýly sú realizovateľné, prefabrikácia komponentov šetrí čas, náklady na stavbu a zabezpečuje najvyššiu kvalitu.

 

 

 

 

 

Spol. Wittner-Haus Vám postaví drevodom bez nervov a stresov

Drevostavba na klucDĺžka výstavby drevostavby na kľúč je 100 - 150 dní. Predpokladom je dobré plánovanie vopred. Výstavba takzvaným suchým procesom v hale šetrí čas a peniaze, pretože stavba je obývateľná rýchlejšie, ako keď sa objekt stavia vonku v mokrom procese. Odbúraná je totiž fáza vysušenia stavby. Tým ušetríte nervy a peňaženku. Okrem toho sa montovaný dom postaví vo veľmi krátkom čase a pri montáži spôsobuje oveľa menej hluku, prachu, odpadu a nákladných vozidiel ako bežné murované a betónové stavby.

 

 

 

Relax - Rýchle kolísanie teploty je veľmi nepríjemné!

Drevodom na klucDrevené steny nikdy nie sú nepríjemne chladné alebo horúce. To je dôvod, prečo drevo ponúka vynikajúcu ochranu pred chladným počasím v zime a teplom v lete. A to s fázovým posunom až 14 hodín. Drevo preto má pozitívny vplyv na vnútornú klímu a váš organizmus. Oprite sa pohodlne o stenu svojho drevodomu - v interiéri alebo vonku - a vychutnajte si dych prírody.

 

 

 

 

CO2 – urobte niečo pre svoju Zem

Dreveny domVýberom stavebného materiálu a samotnou výstavbou dokážeme spolu nastaviť priebeh spotreby energie v najbližších desaťročiach. Vďaka svojej nízkej tepelnej vodivosti a izolačným vlastnostiam je drevo obzvlášť vhodné na výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. Každý strom extrahuje z atmosféry v priemere 6 kg CO2 za deň, čím významne prispieva k ochrane klímy. Každý kubický meter rezaného dreva vyťažil približne štvrtinu ton CO2 z atmosféry. Tým dokážeme ovplyvniť a stabilizovať ekologický cyklus už pred samotnou realizáciou drevodomu. V oblasti materiálov bude mať udržateľná budova na báze dreva oveľa lepšiu environmentálnu stopu ako budova z konvenčných stavebných materiálov hladných z hľadiska energetickej náročnosti. Moderné drevené bývanie získava čoraz väčší vplyv na celom svete.

 

 

Drevo – po vodopáde obsahuje najviac záporných iónov ! 

Ako prostredie ovplyvňuje počet záporných iónov vo vzduchu?

Záporné ióny (anióny), upokojujú nervy a regenerujú bunky. Čistia krv, zabraňujú upchávaniu krvných ciev, normalizujú krvný tlak, znižuje únavu, podporuje hladké dýchanie a zlepšuje funkciu srdca - to všetko ako prirodzená terapiu na posilnenie imunitného systému organizmu. Priťahujú stále viac pozornosti v dnešnom stresujúcom životnom štýle. V exteriéri sú pravidelne dopĺňané ionizovanými časticami vzduchu. V mestách a uzavretých, zle vetraných miestnostiach, je situácia horšia. V mestských bytoch je koncentrácia aniónov veľmi nízka. Narušenie elektrického poľa medzi povrchom Zeme a ionosférou ich likviduje.

K zníženiu koncentrácie ľahkých záporných iónov dochádza všade tam, kde sa zhromažďuje väčší počet ľudí bez dobrého vetrania. Všade kde sú v prevádzke počítače a televízory…Sú celkom zničené v dôsledku fajčenia v miestnosti a tiež úpravou vzduchu v klimatizácii. . Celé prostredie je plné pozitívnych iónov. Používate mikrovlnnú rúru? Vytvorí sa 4800 cc pozitívnych iónov, plynový sporák zvýši kladné ióny o 3000 cc / cm3, takže aj továrenský dym, emisie z vozidiel a počítače produkujú pozitívne ióny. Pozitívne ióny spôsobujú kyslosť tkaniva, čo spôsobuje reaktívnu oxidáciu kyslíka a vedie k starnutiu a ochoreniam  ako je arteroskleróza, alergické ochorenia, rakovina, fyzická slabosť, menopauzálne poruchy, reumatizmus, zápcha, gastro ochorenia atď. Pozitívne ióny spôsobujú akumuláciu kyseliny mliečnej, čo vedie k neuralgii a bolesti hlavy.

Tradičné stavebné materiály ako je kameň a  drevo, narušujú zmienené elektrické pole vďaka svojej slabej vodivosti len mierne. To znamená, že obsahujú vysoký podiel záporných, telu prospešných iónov.

Kovy, oceľ alebo betón vytvárajú tienenie elektrického poľa Zeme, čím elektrické pole silne narušujú a podporujú koncentráciu pozitívnych, telu neprospešných iónov.

 Drevo, ako stavebný materiál podporuje koncentráciu záporných iónov a eliminuje vplyv kladných, ktoré produkujú spotrebiče v našich domácnostiach. V tomto procese je veľmi dôležitý systém vetrania, ktorý zabezpečujú rekuperačné jednotky Inventer. Ide o decentrálne jednotky, ktoré na rozdiel od centrálnych jednotiek a klimatizácie neprodukujú pozitívne ióny a tým vplývajú priaznivo na náš organizmus.

 Pozrite si tabuľku koncentrácie záporných iónov v našom prostredí:

Prostredie

Koncentrácia negatívnych iónov (cc)

Vplyv na zdravie

Továrne a fabriky

0-50

Indikuje vznik rôznych chorôb

 

Vonkajšie a vnútorné prostredie domov

60-150

Fyziologické poruchy

 

Zelené plochy v zastavaných územiach

200-500

Fyzické ochorenia

 

Parky

500-1000

Udržuje základné fyziologické potreby

 

Outdoorové areály

1000

Zlepšenie imunitného systému

 

LES /DREVO

2000-3000

Podporuje prirodzené hojenie a liečbu. Dokáže zastaviť rozvíjajúce sa ochorenie

 

Vodopády

5000

Nastavuje liečebný proces a komplexné zdravie človeka

 

Ako môže vyzerať dobrá udržateľnosť, energetická účinnosť a kvalita, dokazujú mnohé drevostavby, montované domy, komerčné budovy a verejné budovy, ktoré sa postavili za posledných 30 rokov po celej Európe. I mimo ostatného sveta, ( Amerika, Austrália podiel 70% z celkovej výstavby) sa tak drevo stalo i v Európe najvýznamnejším stavebným materiálom a súčasne materiálom zaisťujúcim čistú a komfortnú budúcnost.

 

Máte otázku? Informujte sa v našej poradni.